Ostatnie informacje

Wykorzystując super pogodę w sobotę 21 kwietnia, grupa ministrantów wraz z księdzem Rafałem i Panem Darkiem, wyruszyli na 50 km szlak wokół lasów grochowickich.

Stara piaszczysta skarpa w okolicach Krążkowa była główna atrakcją, można było z niej zbiegać lub...

Dokładnie została odprawiona  29 lat temu, 17 kwietnia 1989 roku. Była to pierwsza Msza Święta po II wojnie światowej w pobliżu zrujnowanej kolegiaty. Nabożeństwo odprawiane zostało w pobliskiej kaplicy, a celebrował je ks. Aleksander Walkowiak. Wtedy to podjęto decyzje o zamknięciu parafii...

Rada parafialna z Grodząca Małego zaproponowała kilka ważnych priorytetów, związanych z troska o świątynie i cmentarz w tej miejscowości.

W czwartek 12.04 mieszkańcy domów (1-25) ostro wzięli się za porządki. Dzięki tej inicjatywie udało się uporządkować miejsce przy...

Jan Paweł II

Bóg

Bóg

"Tak więc, aby nastała sprawiedliwość i osiągnęły swój cel wysiłki ludzi, którzy pragną ją urzeczywistnić, konieczny jest dar łaski ofiarowanej przez Boga. Dzięki niej i współpracy ludzkiej wolności możliwa jest owa tejemnicza obecność Boga w historii, czyli Opatrzność."

Chrystus

Chrystus

"Nie lękajcie się. Chrystus zwyciężył świat. On jest z Wami na zawsze"

Cierpienie

Cierpienie

"Cierpienie bowiem zawsze jest próbą, czasem nad wyraz ciężką próbą, której poddane zostaje człowieczeństwo"

Człowiek

Człowiek

"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca. Sercem! (...) Człowieka trzeba mierzyć miarą sumienia, miarą ducha, który jest otwarty ku Bogu. Trzeba więc człowieka mierzyć miarą Ducha Świętego"