Aktualności

Wydarzenia, zaproszenia, listy

Ks. Janusz Malski SOdC - urodził się 25 czerwca 1957 roku w Szczecinie. W 1978 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów w Polsce wyjechał do Włoch, aby tam wstąpić do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża. Konsekrację przyjął jeszcze z rąk bł. Luigiego Novarese. Studia teologiczne kontynuował na Uniwersytecie Camilianum, gdzie uzyskał stopień licencjata. Został wyświęcony na kapłana w roku 1985. Od początku zależało mu, aby dzieło tej wspólnoty rozwijało się w Polsce. W 1997 roku został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie, którego uroczyste otwarcie świętowano w 2003 roku. W 2012 roku został wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża na świecie. Od tej pory jego miejscem zamieszkania stał się Rzym. W 2018 roku walne zgromadzenie wszystkich członków tej międzynarodowej wspólnoty wybrało go ponownie na tę funkcję. Odszedł do Pana 5 października 2020 roku, w szpitalu onkologicznym w Aviano.

 

Msza św. żałobna oraz pogrzeb odbędą się 8 października w Montichiari we Włoszech, o godz. 15.00. Ciało ks. Janusza zostanie złożone w kwaterze Cichych Pracowników Krzyża.

 

W Polsce upamiętnimy jego odejście do domu Ojca 11 października. O godz. 15.00 w kolegiacie głogowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Janusza Malskiego. O 14.30 będzie odmawiany różaniec w intencji jego duszy. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji.

Jak informują najbliżsi zmarłego kapłana, w ostatnich chwilach swojego życia prosił o pamięć i troskę o dom wspólnoty opiekującej się chorymi i sierotami w Kamerunie w Afryce. Stąd też prośba do uczestników niedzielnej mszy św. o składanie ofiar właśnie na ten cel.