Aktualności

Wydarzenia, zaproszenia, listy

Tablicę upamiętniającą ks. Janusza Malskiego odsłonięto 21 listopada w głogowskiej kolegiacie. Mija właśnie rok od śmierci niezapomnianego kapłana ze wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża.

Odsłonięcie nastąpiło podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Rafał Zendran, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie. - Chcieliśmy w jakiś sposób uczcić życie, powołanie i obecność tego niezwykłego człowieka, związanego także z Głogowem, twórcy Domu „Uzdrowienie Chorych” im. św. Jana Pawła II, ale też moderatora generalnego Cichych Pracowników Krzyża, wspólnoty, która na całym świecie reprezentuje charyzmaty swego założyciela bł. ks. Luigiego Novarese - mówił. - Pamięć ks. Malskiego będzie zawsze obecna w tym mieście i dlatego odsłaniamy tablicę z jego wizerunkiem. Myślę, że to piękny „prezent”, bo dzisiaj przypadają imieniny ks. Janusza. Sądzę też, że ze swoim uśmiechem i ze swoją dobrocią jest dziś tu szczególnie obecny - dodaje.

W liturgii uczestniczyła głogowska wspólnota Cichych Pracowników Krzyża, której przełożoną jest siostra Małgorzata Malska, rodzona siostra ks. Janusza Malskiego. - Dla mnie to bardzo istotne, że pamięć Janusza trwa poprzez czyny, które się tutaj realizują. Chcemy też uczcić jego pamięć, podkreślając jego miłość do Głogowa, do kolegiaty, do Domu „Uzdrowienie Chorych”. Myślę, że utrwalił swój wizerunek w sercach wielu osób - mówił.


 Gość Niedzielny Ks. T. Gierasimczuk

https://zgg.gosc.pl/doc/7233538.Glogow-Wspomnienie-ks-Malskiego