Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dzisiaj w niedzielę 22 stycznia 2017 r. (dzień rocznicy śmierci bp. Wilhelma Pluty) modlimy się w intencji beatyfikacji sługi Bożego, przypominamy jednocześnie o potrzebie informowania Kurii Biskupiej o łaskach otrzymanych za przyczyną bp. Wilhelma Pluty.

2. Powracamy do przedkolędowego trybu funkcjonowania kancelarii parafialnej w środę i sobotę

3. Stowarzyszenie Chór ,,Beati Cantores” i Gmina Miejska Głogów zapraszają na Noworoczny Koncert kolęd chórów głogowskich w kościele M.B.Królowej Polski w następną niedzielę o godz. 1700. (wystąpi też nasz chór Magnificat)

4. Msza święta i spotkanie opłatkowe Pracowników Oświaty Ziemi Głogowskiej za tydzień w niedzielę – rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 1830 w kościele św. Alberta Chmielowskiego.

5. Za tydzień w niedzielę 29.01 spotkanie w ramach Duszpasterstwa Małżeństw Niesakramentalnych o godz. 16.00 w kaplicy Domu Uzdrowienia Chorych.

6. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP oraz Cisi Pracownicy Krzyża zapraszają na spotkanie z Sandrą Błażejewską, autorką książki: „Wołyń 1943. Antypolska akcja OUN-UPA w województwie wołyńskim”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 15.00 w Sali Konferencyjnej Cichych Pracowników Krzyża. Książka napisana przez naszą parafiankę, to pierwsze po filmie „Wołyń” spojrzenie na zbrodnie OUN-UPA oczami młodego pokolenia historyków, urodzonych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Przybliża ona w przekrojowy nie tylko sposób przebieg zbrodni wołyńskiej ale również wydarzenia, które do niej doprowadziły. Przypomnijmy, że przedmowę do książki napisał ks.Tadeusz Isakowicz- Zaleski – prezes Fundacji im. Brata Alberta, który od lat dba o pamięć ofiar i dąży, aby stosunki między Polską a Ukrainą opierały się na prawdzie. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

7. Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za przyjęcie nas w ramach wizyt duszpasterskiej. Podsumowanie w pierwszą niedzielę miesiąca.

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego, biskupa Wilhelma Pluty

Wszechmogący, wieczny Boże, w Trójcy Jedyny, prosimy Ciebie, wynieś na ołtarze sługę Twojego, biskupa Wilhelma Plutę, który przez sposób swego życia przypomniał wiernemu ludowi Dobrego Pasterza, Jezusa Chrystusa, zatroskanego o zbawienie ludzi i zostawił nam wzór miłości do Bogarodzicy i Świętych Pańskich. Niech przykład Jego miłości, z Ciebie, Boże, czerpanej i w Tobie dawanej bliźnim, będzie światłem dla nas i następnych pokoleń. Za wstawiennictwem sługi Twojego, biskupa Wilhelma Pluty udziel mi łaski, o którą Cię pokornie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen