Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Zapraszamy dzisiaj  na spotkanie na autorskie spotkanie z ks. Isakowiczem – Zaleskim. O godz. 12.30 będzie przewodniczył mszy w kolegiacie , a godz. 15.30 Spotkanie autorskie odbędzie się w Sali Konferencyjnej. Podczas spotkania autorskiego z księdzem będzie możliwość nabycia publikacji napisanych przez naszego gościa. 

2. Dzisiaj także Caritas parafialna prosi o solidarną zbiórkę na pomoc dla rodziny, która straciła dom w pożarze. 

3. W środę popielcową (1.03) - Msza św. z obrzędem posypywania głów popiołem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że jest to okres pogłębionej refleksji nad naszym chrześcijaństwem, rozbudzenia w sobie wrażliwości na potrzeby innych, a także czas pokuty za ludzkie niedoskonałości i nade wszystko okazja do prawdziwego pojednania z Bogiem. Caritas będzie  rozprowadzał skarbonki i paschaliki

4. Msze św. w Popielec:
Kaplica przy kolegiacie do południa o godz. 10.00  i po południu o godz. 18.00 
Sobczyce godz. 17.00
Grodziec Mały – godz. 16.00

5. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły i abstynencja jednocześnie od wieczora dnia poprzedniego kończy się okres karnawałowy i przez czas Wielkiego Postu nie należy urządzać zabaw i dyskotek.

6. Od środy popielcowej zaczyna się także Tydzień trzeźwości. 

7. Środa Popielcowa w naszej diecezji jest dniem solidarności z kapłanami seniorami. Taca zebrana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Domu Księży Emerytów. 

8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali :

9. Droga Krzyżowa - w piątek
Sobczyce – godz. 16.30 + komunia św; Grodziec – godz. 17.00, a następnie msza św.;
Głogów –  godz. 18.00, a następnie msza św.
Gorzkie Żale – w niedzielę: Głogów o godz. 17.00 wraz z kazaniem pasyjnym; Grodziec Mały przed Mszą św.; Sobczyce  przed Mszą świętą.

10. W tym tygodniu przypadają I czwartek piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo intronizacyjne w piątek od godz. 17.00, różaniec fatimski w sobotę od godz. 17.00, w tych dniach możliwość spowiedzi. Spowiedź w środę popielcową w kościołach filialnych na pół godziny przed mszą św. 

11. Odwiedziny chorych w piątek 3.03 do południa

12. Wyjątkowo  wszystkich uczestników studium „Katechizm Cafe” zapraszamy w czwartek po mszy wieczornej. Także , dzieci komunijne nie maja sobotniego spotkania. 

13. Na spotkanie duszpasterstwa małżeństw niesakramentalnych w zapraszamy w I niedzielę marca na godz. 16.00

14. Za tydzień zamiana tajemnic różańcowych.

15. Parafia Jaczów zaprasza na sesje z Marią Vadią jutro w poniedziałek 27.02 w Sali gimnastycznej Szkoły podstawowej o godz. 18.00 ( Świecka misjonarka i ewangelizatorka). Posługuje na wszystkich kontynentach świata. Założycielka fundacji Chwała Boża, członek stowarzyszenia kobiet katolickich Magnificat. Autorka wielu książek o tematyce religijnej.