Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. We wtorek 15 sierpnia zapraszamy na Mszę Odpustową w uroczystość Wniebowzięcia NMP, która rozpocznie się o godz. 12.30 z uroczystą oprawą muzyczną przygotowaną przez chór Magnificat, w obecności pocztów sztandarowych i kompani reprezentacyjnej głogowskiego garnizonu. 

 

2. Msza zostanie odprawiona w kolegiacie. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Grzegorz Cyran. Po mszy, do wieczora, przy kolegiacie zapraszamy na świętowanie, podczas którego odbędą się: występy zespołów folklorystycznych ziemi głogowskiej i gości, m.in. koncert Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów. Będzie gotowana zupa kanonicka w największym kotle w Polsce. Ponadto wioska średniowieczna zorganizowana przez Bractwo Rycerskie Ziemi Głogowskiej; zawody strzeleckie; blok zabaw dla dzieci (skakańce, gokarty, gry ruchowe, rozgrywki paint bolla świetlnego). Przez cały dzień będzie można nawiedzać Kolegiatę. Ponad 90 organizacji pozarządowych będzie  prezentować swoją działalność. 

 

3. Zbiórka krwi w dzień odpustu, na palcu kolegiackim od 13.00 do 16.00 dla głogowskiego szpitala.

 

4. Wejście na wieże kolegiacką, będzie nadzorowanie przez OSP Serby. Serdecznie zapraszamy 

 

5. W tym dniu nie będzie mszy o godz. 8.00. W Grodźcu Małym msza o godz. 9.00 ,w Sobczycach o godz. 10.00

 

6. Podczas festynu będą rozprowadzane cegiełki z nagrodami i losowanie eleganckich zegarków w ramach zakupu numerowanej cegiełki.  Prosimy parafian części  miejskiej o przyniesienie do głównego stoiska kolegiackiego upieczonego ciasta, które w poczęstunku przekażemy gościom). Szukamy młodych wolontariuszy do rozprowadzania cegiełek.

 

7. Próba służby liturgicznej o godz. 11.00 przed uroczystą eucharystią. 

 

8. Dziękuję za przygotowanie uroczystości w Rapocinie, to było niezwykła spotkanie po latach , dziękujemy także Parafialnemu Zespołowi Caritas , Gminom Głogów i Kotla za pomoc przy organizacji biegu patrolowego w ubiegły poniedziałek. 

 

 

Zapowiedzi przedślubne :

Michał Satora zam. Grodziec Mały 68

Justyna Mazepa zam. Głogów Gwiaździsta 1/33