Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dziś zbiórka  do puszek na KUL. Koperty w kolegiacie  na nowy miesiąc

 

2. W związku z świętem katedry gorzowskiej, jeszcze raz zachęcamy do zakupu cegiełek na odbudowanie zniszczonej w pożarze wieży. Po mszach za tydzień będzie można je nabyć przy wyjściu z kościoła

 

3. Dzisiaj w niedzielę zapisy młodzieży rozpoczynającej nowy cykl do sakramentu bierzmowania o godz. 15.00 młodzież z klas II gimnazjum, o godz. 16.30 młodzież z klas siódmych. 

 

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum (za tydzień w niedzielę ,po mszy św. Rity) Grodziec godz. 17.30, Sobczyce godz. 18.30

 

5. Zapraszamy dzisiaj do nawiedzenia kolegiaty i wieży od godz. 15.00 . jednym przewodników będzie prezydent miasta Rafael Rokaszewicz , wszystko w ramach pikniu historycznego przy Marinie

 

6. Barokowa ambona i ołtarz św. Marii Magdaleny to zapomniane dzieła Kolegiaty, których historię poznamy w najbliższy wtorek. Podczas spotkania w głogowskiej świątyni głos zabiorą historycy: dr Dariusz Galewski, Jakub Szajt i dr Jacek Witkowski. Wykład odbędzie się we wtorek, 12 września br.  o godzinie 17.00 w kolegiacie, wstęp wolny.

 

7. W piątek  zapraszamy na spotkanie „Katechizm Caffe” po mszy wieczornej (rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego). 

 

8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 17.09 w parafii św. Mikołaja mszą o godz. 18.00

 

9. Za tydzień w niedzielę 17.09  w kolegiacie msza ze wspomnieniem św. Rity o godz,16.00. Wcześniej o 15.30 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem . 

 

10. W poniedziałek 18.09 przypada 78 rocznica Sowieckiej Agresji na Polskę i Dzień Sybiraka. Msza święta polowa, połączona z uroczystością patriotyczną o godz. 12.00 przy Pomniku Sybiraków na cmentarzu przy kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. 

 

11. Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę żywego różańca do Rokitna pierwszą sobotę miesiąca. ( ważne spotkanie w rocznice 100 lecia objawień fatimskich)