Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Jutro w poniedziałek 22 stycznia msza poranna o godz. 7.30 . Nie będzie mszy wieczornej. Jest to dzień rocznicy śmierci bp. Wilhelma Pluty, modlimy się w intencji beatyfikacji  sługi Bożego, przypominamy jednocześnie o potrzebie informowania Kurii Biskupiej o łaskach otrzymanych za przyczyną bp. Wilhelma Pluty.

 

2. Powracamy do przedkolędowego trybu funkcjonowania kancelarii parafialnej w środę i sobotę 

 

3. Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za przyjęcie nas w ramach wizyt duszpasterskiej. 

 

4. Koncert kolęd pastorałek scholii dziecięcej Klemensiątka w kościele św. Klemensa za tydzień 28. Stycznia

 

5. Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszą historią Polski na wykład dr Stanisława Bogaczewskiego, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, pt. Polskie drogi do Niepodległości. Rok 1818". Wykład odbędzie się 28 stycznia br.w auli św. Gerarda przy parafii pw. Św. Klemensa w Głogowie i będzie poprzedzony mszą św. w intencji Ojczyzny o godz 12.30. Powyższe wykłady organizowane przez IPN będą odbywały się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w parafii pw. Św. Klemensa o godz. 12.30 i będą poświęcone ważnym wydarzeniom w historii Polski.

 

 

 

 

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego, biskupa Wilhelma Pluty

 

Wszechmogący, wieczny Boże, w Trójcy Jedyny, prosimy Ciebie, wynieś na ołtarze sługę Twojego, biskupa Wilhelma Plutę, który przez sposób swego życia przypomniał wiernemu ludowi Dobrego Pasterza, Jezusa Chrystusa, zatroskanego o zbawienie ludzi i zostawił nam wzór miłości do Bogarodzicy i Świętych Pańskich. Niech przykład Jego miłości, z Ciebie, Boże, czerpanej i w Tobie dawanej bliźnim, będzie światłem dla nas i następnych pokoleń.Za wstawiennictwem sługi Twojego, biskupa Wilhelma Pluty udziel mi łaski, o którą Cię pokornie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen