Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Obchodami Uroczystości Zesłania Ducha św. kończymy okres wielkanocny i przyjęcie Komunii wielkanocnej.

    2. Dzisiaj zapraszamy do Kolegiaty na Koncert uczniów szkoły muzycznej I i II stopnia w Głogowie i chóru Magnificat o godz. 17.00 poświecony twórczości Stanisława Moniuszki i innych kompozytorów polskich.

    3. Dzisiaj także spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VII o godz. 14.30 młodzież ze Sobczyc i Krzekotówka, o godz. 15.30 młodzież z Grodźca Małego i części miejskiej Głogowa

    4. Duszpasterze w Głogowie zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny, zbiórka - dzisiaj w niedzielę o godz. 12.00 przy „Oknie życia” w parku głogowskiego szpitala. Po zakończeniu marszu organizatorzy zapraszają na mszę w kościele św. Klemensa godz. 12.30 i festyn rodzinny w parku przy parafii św. Klemensa z licznymi atrakcjami.

    5. W piątek zapraszamy na Katechizm Cafe

    6. Za tydzień w niedzielę -  spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw Niesakramentalnych o godz. 16.00 

    7. Kustosz Grodowca zaprasza na czuwanie fatimskie 13.06 ( czwartek) od 19.00 do 22.00

    8. Za tydzień przy kolegiacie wspólna akcja parafii i Mateusza Kowalczykowskiego  pt. "Dzień Dawcy Szpiku dla Majki i innych". Każdy może dokonać rejestracji siebie, jako potencjalnego Dawca Szpiku 

    • Miejsce i czas akcji –niedziela 16 czerwca 2019r. w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Kolegiacie
    • Wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji. 
    • Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wykazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. 
    • 16 czerwca będziemy pomagać 5cio letniej Mai, która od urodzenia cierpi na małopłytkowość. Choroba została zorganizowana niespełna miesiąc temu. Od tego czasu dziewczynka przebywa często w szpitalu, gdzie dzielnie znosi wszystkie badania i przygotowania do chemii. 
    • Pamiętamy, że my zostając Dawcą nic nie tracimy, a Maja może odzyskać to, co najważniejsze Zdrowie i szczęśliwe dzieciństwo.

    9. Za tydzień zbiórka na KUL do puszek, prasa katolicka do zakupu przy wyjściu z kościoła.
Przewidujemy możliwość odprawianie wieczornych mszy w kolegiacie, ze względu na fale upałów.