Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dzisiaj w niedzielę -  spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw Niesakramentalnych o godz. 16.00 

 

2. Dzisiaj także zbiórka na KUL do puszek

 

3. Dzisiaj "Dzień Dawcy Szpiku dla Majki i innych". Każdy może dokonać rejestracji siebie, jako potencjalnego Dawca Szpiku 

Miejsce i czas akcji –niedziela 16 czerwca 2019r. w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Kolegiacie

Wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji. 

Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wykazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. 

pomagamy 5 - cio letniej Mai, która od urodzenia cierpi na małopłytkowość. Choroba została zorganizowana niespełna miesiąc temu. Od tego czasu dziewczynka przebywa często w szpitalu, gdzie dzielnie znosi wszystkie badania i przygotowania do chemii. 

Pamiętamy, że my zostając Dawcą nic nie tracimy, a Maja może odzyskać to, co najważniejsze Zdrowie i szczęśliwe dzieciństwo.

 

4. W środę 19.06 zapraszamy na koncert „PRZEDSIONEK RAJU”, poświęcony twórczości Antonio Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha. Rozpoczęcie o godzinie 19.00. Koncert muzyki dawnej zostanie zagrany na historycznych instrumentach. Wstep wolny

 

5. W czwartek 20.06 - Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta w kolegiacie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy świętej o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła św. Bożego Ciała wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie tradycyjnie do czterech ołtarzy. Zachęcamy do udziału w tej procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego

 

6. W Grodźcu Małym Msza Święta w tym dniu rozpocznie się o godz. 9.00 a następnie procesja. W Sobczycach o godz. 11.00 i podobnie procesja. Z racji uroczystości nie będzie mszy świętej w tygodniu w piątek w Grodźcu Małym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, baldachimu, kwiatów oraz dzieci sypiące kwiaty. Prosimy, aby dzieci komunijne uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.

 

7. Zachęcamy do udziału w organizowanym Głogowskim Wieczorze Chwały, który odbędzie się na placu przy ratuszu miejskim w Uroczystość Bożego Ciała  o godz. 20.00. Będzie to okazja do posłuchania chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków. Tym koncertem pragniemy oddać chwałę Bogu. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotkę dotyczącą tego wydarzenia.

 

8. Za tydzień w niedzielę 23.06 Msza dla czcicieli św. Rity. O godz. 15.30 rozpocznie się czuwanie przed Najświętszym Sakramencie. Uczestników mszy zachcemy aby przynieśli róże. 

 

9. Za tydzień w Kolegiacie swoją msze jubileuszową z okazji 50-lecia święceń kapłańskich odprawi Ks. Kanonik A. Walkowiak o godz. 12.30.