Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Kolejna edycja odpustu parafialnego już za nami. Nie byłby on możliwy w takiej formule, gdyby nie zaangażowanie poszczególnych Gmin i Sołectw naszej parafii. Dziękujemy bardzo za pracę przy organizacji stoisk z prezentacjami, za przygotowanie kulinariów, które były realną cegiełką na szlachetny cel, jakim jest odbudowa kolegiaty szczególnie z naszej parafii. Dziękujemy zespołom folklorystycznym, Caritas i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby to wydarzenie stało się tak niezwykłe. Składamy serdeczne Bóg zapłać i cieszymy się z integracji zwłaszcza środowisk wiejskich wokół kolegiaty, na które możemy zawsze liczyć. 

 

2. Informujemy, że w tym roku zebrana kwota ze sprzedaży cegiełek, kulinariów, sprzedaży bukietów wyniosła ponad 19.500 zł (przypominamy, że w ubiegłym roku zebraliśmy 19 tys. zł). Z przeznaczeniem na meble do zakrystii.

 

Grodziec Mały 1834,14 zł

Sobczyce Krzekotówek Kotla -3000,61 zł

 

3. Za tydzień w prawie ostatnia niedzielę wakacji 25.08 zapraszamy na parafialny wspólny wyjazd rodzinny: dzieci, młodzież i rodziców, dziadków : Rajd rowerowy po „chaszczach i kniejach naszej parafii” .Na koniec rajdu w Krzekotówku dla wszystkich grill, lody i inne atrakcje. Wyjazd z przed Kolegiaty o 14.30, następnie przejazd do Grodźca Małego ( spotkanie grup na końcu kolonijki – początek drogi szutrowej godz. 14.45) Sobczyce wraz z Krzekotówkiem (czekają na boisku w Krzekotówku) o godz.15.00. W programie konkursy i dobra zabawa. ( O ILE POGODA POZWOLI)

 

4. Już zapowiadamy i zapraszamy jednocześnie na wyjątkowy koncert symfoniczny, który odbędzie się 1 września 2019r Głogowskiej kolegiacie o godz.17.00. Na koncercie tym będzie wykonany utwór angielskiej kompozytorki Hazel Leach Symfonia Pokoju „Dona Nobis Pacem”. W wykonaniu  orkiestr PSM we Wschowie i Orkiestry z Luckau5 0-cio osobowa orkiestra symfoniczna, która złożona jest z młodych muzyków z Polski, Niemiec. Orkiestrze towarzyszyć będzie kolegiacki chór „Magnificat”. Symfonia Dona Nobis Pacem to niezwykle przejmujące muzyczne wołanie o Pokój, o który wciąż powinniśmy walczyć a młodzi muzycy z różnych krajów w oparciu o swój talent starają się budować muzyczne pomosty pokoju. Wyjątkowo wzruszająca ostatnia część utworu to wspólne (wraz ze słuchaczami) śpiewne wołanie o Pokój w kanonie „Dona Nobis Pacem”- Obdarz nas Pokojem. 

 

5. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę rano o godz. 9.00

 

6. Zachęcamy do zakupu Tygodnika Niedziela i Gość niedzielny.