Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dzisiaj  w prawie ostatnią niedzielę wakacji 25.08 zapraszamy na parafialny wspólny wyjazd rodzinny: dzieci, młodzież i rodziców, dziadków : Rajd rowerowy po „chaszczach i kniejach naszej parafii” .Na koniec rajdu w Krzekotówku dla wszystkich grill, lody i inne atrakcje. Wyjazd z przed Kolegiaty o 14.30, następnie przejazd do Grodźca Małego ( spotkanie grup na końcu kolonijki – początek drogi szutrowej godz. 14.45) Sobczyce wraz z Krzekotówkiem (czekają na boisku w Krzekotówku) o godz.15.00. W programie konkursy i dobra zabawa. 

 

2. W poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

3. Zapraszamy na wyjątkowy koncert symfoniczny, który odbędzie się w niedzielę 1 września 2019r Głogowskiej kolegiacie o godz.17.00. Na koncercie tym będzie wykonany utwór angielskiej kompozytorki Hazel Leach Symfonia Pokoju „Dona Nobis Pacem”. W wykonaniu  orkiestr PSM we Wschowie i Orkiestry z Luckau5 0-cio osobowa orkiestra symfoniczna, która złożona jest z młodych muzyków z Polski, Niemiec. Orkiestrze towarzyszyć będzie kolegiacki chór „Magnificat”. Symfonia Dona Nobis Pacem to niezwykle przejmujące muzyczne wołanie o Pokój, o który wciąż powinniśmy walczyć a młodzi muzycy z różnych krajów w oparciu o swój talent starają się budować muzyczne pomosty pokoju. Wyjątkowo wzruszająca ostatnia część utworu to wspólne (wraz ze słuchaczami) śpiewne wołanie o Pokój w kanonie „Dona Nobis Pacem”- Obdarz nas Pokojem. 

 

4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszym kościele w niedzielę, 22 września, o godz. 18.00. Nauki będą się odbywać się od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

 

5. Msza do świętej Rity będzie przesunięta ( ze względu na koncert) na niedzielę 8.09 o godz. 16.00

 

6. Zachęcamy do zakupu Tygodnika Niedziela i Gość niedzielny.