Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Przypominamy intencje dla róż żywego różańca, polecając w październiku sprawę misji i misjonarzy, a szczególnie Ks. Krzysztofa, siostrę Rachelę i wspólnotę Cichych pracowników krzyża w Kamerunie i innych częściach świata.  

 

2. Dzisiaj w niedzielę po Mszach św. zbiórka na kwiaty

 

3. We wtorek Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład dr. Łukasza Nawrockiego pt. „Rekonstrukcja obrazu Madonny Głogowskiej Łukasza Cranacha Starszego”. Wykład odbędzie się w głogowskiej kolegiacie we wtorek 8 października br. o godzinie 16.30.

W ramach prelekcji na temat rekonstrukcji obrazu „Madonny Głogowskiej” autor przedstawi historię obrazu oraz ponad 500-letni związek tego arcydzieła z kolegiatą głogowską. Wyjaśni takie pojęcia jak: oryginał, kopia i rekonstrukcja konserwatorska. Najważniejszym wątkiem prelekcji będzie omówienie i zilustrowanie najistotniejszych zagadnień oraz najciekawszych tajemnic warsztatu malarskiego Łukasza Cranacha Starszego.

 

4. Za tydzień w niedzielę Msza święta odpustowa w Sobczycach o godz. 11.00

 

5. Rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia. Prosimy o dary dla najuboższych. Sprawozdanie Caritas i akcja „Kilo miłosierdzia” za tydzień 

 

6. Jutro w (święto MB Różańcowej) zapraszamy na Procesję Różańcową, rozpocznie się wieczorem o 19.15 w kościele NMP Królowej Polski na Os. Kopernika.

 

7. Chorych odwiedzimy w piątek 11. października

 

8. W piątek  zapraszamy na spotkanie „Katechizm Caffe” po mszy wieczornej (rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego). 

 

9. Za tydzień w niedzielę 13.10 spotkanie wszystkich młodszych kandydatów do bierzmowania -  klasy VII . Spotkanie  grup wg porządku : 

14.30  Sobczyce + Ceber ,

16.00 Grodziec Mały + Zabiele , 

17.30 Miasto Głogów