Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie, chodźmy,  w czasie, którego w sposób szczególny dziękujemy Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła. Przy wyjściu z kościoła zbieramy środki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wsparcie dla Fundacji, to jednocześnie wsparcie  uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z niewielkich miejscowości.

 

2. Dzisiaj w niedzielę 13.10 spotkanie wszystkich młodszych kandydatów do bierzmowania -  klasy VII . Spotkanie  grup wg porządku : 

14.30  Sobczyce + Ceber ,

16.00 Grodziec Mały + Zabiele , 

17.30 Miasto Głogów  

Kandydaci przynoszą 15 zł na nowe indeksy 

 

3. W piątek  zapraszamy na spotkanie „Katechizm Caffe” po mszy wieczornej (rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego). 

 

4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 

 

5. Duszpasterstwo Nauczycieli i Pracowników Oświaty Rejonu Głogowskiego zaprasza do wspólnej modlitwy z okazji Święta Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty w poniedziałek,  14 października, o godz. 18.00. w kościele sw. Mikołaja  

 

6. W piątek, 18 października, obchodzimy wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W czasie Mszy św. będziemy modlić się za Pracowników Służby Zdrowia, aby  Bóg im błogosławił w codziennej służbie chorym. 

 

7. Za tydzień niedziela misyjna. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na cele misyjne. 

 

8. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kartek wspominkowych, które będzie można pobrać w przyszłą niedzielę.

 

9. Parafia św. Klemensa zaprasza na koncert organowy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. 

 

10. Za tydzień w niedzielę 20.10  msza do św. Rity o godz. 16.00 

 

11.   O godz. 17.00 spotkanie wszystkich starszych kandydatów do bierzmowania klasy  ósme