Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Zapraszamy na msze polową do Rapocina w wigilię św. Wawrzyńca ( patrona kościoła), tj 9.08.w niedzielę. Mszę rozpoczniemy o godz. 16.00, a po niej miłe wspomnienia. Dziękuje bardzo wszystkim, którzy przygotowali plac i uporządkowali teren przy kościele. 

 

2. Dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.  

 

3. Dzisiaj można nabyć unikalna książkę ks. Gerliza o kapitule kolegiackiej. Cena 50 zł 

 

4. Przygotowujemy się do przeżycia odpustu parafialnego w Uroczystość MB Wniebowziętej (15.08 ). 

 

W tym dniu zostanie odprawiona tylko jedna msza o godz. 12.00  ( w samo południe). 

Nie będzie rozbudowanego festynu. 

Przy wyjściu z kolegiaty Bedzie sie można jedynie zaopatrzyć w pamiątki kolegiackie: min Grosz kolegiacki i  książka Ks. Henryka Gerliza „o Kapitule kolegiackiej”. 

Koncert wdzięczności dla wszystkich wałczących z Covid, niestety nie dostępny dla wszystkich chętnych. Obowiązują wejściówki i zaproszenia. Koncert dostępny na youtube i Facebook.

Kolegiata po południu będzie zamknięta na okoliczność, przygotowania koncertu dziękczynnego, organizowanego przez Starostwo i dostępnego na żywo w Internecie. Odwiedzać można od rana do godz. 12.00

Zwiedzanie wieży kolegiackiej rozpocznie się od 14.00 i potrwa do 19.00. Koordynuje Drożyna harcerska ZHR Iskra przy Kolegiacie . Wstęp na wieże za dowolny datek na obóz harcerski dla ZHR

 

5. Proszę o pomoc w pracach wokół kolegiaty( oczyszczenie z zielska i porostów). Centralna akcja jutro od godz. 8.00od rana. Proszę o przyniesienie narzędzi ogrodniczych potrzebnych do hakania, usuwania zielska. 

 

6. Sprzątanie kolegiaty na święto w piątek od 9.00 ( potrzebne wiaderka i ściereczki do wycierania)

 

7. Prośba o pomoc mężczyzn , znających się na budowlance, przy postawieniu zabezpieczeń do zdjęcia fresku z kaplicy cmentarnej w Rapocinie. 

 

8. Przypominamy, że osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego

 

9. Do nabycia jest też prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.