Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 8.00, jak też po mszach w kościołach filialnych. Jak również zbiórka do puszek na utrzymanie porządku w kaplicy i na kwiaty. 

 

2. W niedzielę, 20 września, o godz. 18.00 rozpoczyna się tygodniowy kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja. Nauki będą się odbywać w kościele parafialnym o godz. 19.00

 

3. Modlitwa Taize to nabożeństwo adoracji krzyża w formule w ciszy i medytacji słowa bożego, przeplatane muzycznymi kanonami ( powtarzanymi krótkimi formułami modlitewnymi ).  Takie nabożeństwo rozpocznie się 14 września w poniedziałek w kaplicy Najśw. Sakramentu w kolegiacie głogowskiej. Modlitwę, którą zapoczątkowała wspólnota ekumeniczna z Taize we Francji rozpoczniemy godz. 19.30 

 

4. Zapowiadamy Spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić do I komunii świętej w tym roku szkolnym we wtorek (08.09) po mszy o godz. 18.00 w kolegiacie . Dzieci z tegorocznej komuni św. spotkanie pod koniec miesiąca, powiadomimy sms, lub telefonicznie.

 

5. Uczniów klas 7 pragnących rozpocząć przygotowania do bierzmowania zapraszamy w przyszła  w niedzielę 13 września o godz. 15.00. 

 

6. Pozostałe grupy do bierzmowania powiadomimy w następna niedzielę

 

7. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych (od 21 roku życia) rozpocznie się w niedzielę, 27 września, Mszą św. o godz. 18.00 w parafii św. Mikołaja w Głogowie.

 

8. Za tydzień zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. 

 

9. Zapowiadamy, że w sobotę, 12.09 września – w Grodowcu odpust z okazji Narodzenia NMP. Msza Święta rozpocznie się o godz. 13.00.  W tym roku nie organizujemy grupy kolegiackiej, zapraszamy pielgrzymów w dołączeniu się  do grupy z parafii św. Mikołaja , wyjsce o godz. 7.00, Obowiązują zapisy na listę.