Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dzisiaj  zbiórka do puszek na „Pomoc kościołowi na wschodzie”.

 

2. W Adwencie zachęcamy do uczestnictwa w mszach roratnich, które będziemy sprawować w kolegiacie. Roraty dla dzieci.

a. Kolegiata – wtorek i czwartek o godz., 18.00 

b. Grodziec Mały – wtorek i piątek o godz. 17.00 

c. Sobczyce – środa o godz. 17.00 

d. Zachęcamy by dzieci przynosiły lampiony, jako znak oczekiwania na narodzenia Jezusa,  otrzymają także kolorowe wyklejanki. Dzieci komunijne obowiązkowo.

 

3. We wtorek w Grodźcu Małym o godz. 17.00 odbędzie się czuwanie prowadzone przez kandydatów do bierzmowania wraz z udzielona komunią (bez mszy) obecność kandydatów VII i VIII klas obowiązkowa.

 

4. Spowiedź adwentową w miejscowościach filialnych planujemy w  najbliższy czwartek : Sobczyce 15.30 Grodziec Mały 16.15 ( po spowiedzi zostanie udzielona komunia św.). W Soboczycach o 15.30 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez kandydatów ze Sobczyc.

 

5. Spowiedź adwentową w kolegiacie panujemy w poniedziałek 22.12 od godz. 17.00 ( o 17.30 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez kandydatów do bierzmowania grupy miejskiej)

 

6. Chorych odwiedzimy w  także w poniedziałek 20.12

 

7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Fundusze pozyskane z tej akcji zasilą konto charytatywne. Inne akcje:zostanie wystawiony koszyk w sklepie Społem przy Al. Wolności  i Stokrotka  przez wszystkie weekendy grudnia

 

8. Dzisiaj w niedzielę po mszach świętych odbędzie się jeszcze kiermasz wyrobów świątecznych przygotowany przez przedszkole Wyspa skarbów i WTZ Przystań. Dochód przeznaczony na misje CPK w Kamerunie

 

9. Opłatki do nabycia w zakrystii

 

10. Prosimy o pomoc w posprzątaniu kolegiaty mieszkańców Poczdamska 5 A  w najbliższą sobotę o godz. 16.00,