Aktualności

Wydarzenia, zaproszenia, listy


Neogotycki ołtarz został podarowany przez wspólnotę kościoła w Belgii, której duszpasterzem jest pochodzący z naszej diecezji ks Krzysztof Rajewicz.

Przez lata był używany w kaplicy szkolnej, a następnie zdemontowany i niszczał w magazynie. Ks Krzysztof odwiedzając kolegiatę zaproponował,aby go przetransportować i odnowić, bo w swojej stylistyce jak najbardziej pasuje do tego miejsca.

Konserwacja zajęli się jak najbardziej zawodowo stolarze :Pan Krzysztof i Marian. Efekty tej restauracji będzie można podziwiać w najbliższym czasie. Mszy poświecenia będzie przewodniczył fundator Ks. K. Rajewicz.

Zapraszamy w przeddzień Uroczystości Bożego Ciała w środę na Mszę o godz. 18.00

Ksiądz Biskup Krzysztof Białasik pracujący na co dzień w Boliwii udzielił sakramentu bierzmowania 22 kandydatom z parafii kolegiackiej.

Podczas homilii opowiadał o swoim duszpasterstwie w Ameryce Południowej. Kandydaci przynosili w rozbudowywanej w procesji z darami symbole swoich talentów i pragnień dotyczących dojrzałych wyborów życiowych. Ktoś przyniósł bukiet kwiatów, bo w przyszłości chce być ogrodnikiem, a ktoś figurkę konia, bo chce zostać weterynarzem. Najbardziej oryginalnym był podświetlony krzyż, zrobiony z przewodów na znak, żeby powierzyć Duchowi Św. swoje powołanie do pracy z elektrycznością.

Po liturgii ks Biskup spotkał się ze wspólnotą Cichych Pracowników Krzyża. 

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, które jest patronalnym świętem kościoła w Grodźcu Małym przeżyliśmy odpust pod przewodnictwem księdza Krzysztofa Dulnego z Grodowca. Podczas uroczystości zostały tez poświęcone nowe organy, zakupione z ofiar rodzinnych, które zastąpiły wysłużony instrument. Celebrans błogosławił Najświętszym Sakramentem wszystkich uczestników liturgii.

Pierwszego czerwca (w dniu dziecka) Bartek z II klasy otrzymał komże jako znak, że w pełni należy do grona ministrantów w Kolegiacie.

Przygotowywał się starannie i długo, aby poznać wszystkie tajniki służby ołtarza. życzymy mu gorliwości w posłudze, polecając Go patronowi ministrantów św. Stanisławowi Kostce