Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Ostatniego dnia oktawy, tj. w czwartek, podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone wianki uplecione z pierwszych tegorocznych kwiatów i ziół.

 

2. W czwartek 23 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

3. W tym dniu zapraszamy na ostatni w tym roku przed wakacjami katechizm caffe

 

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. W sobotę 25.06 piękna uroczystość poświecenia figury Matko Bożej na placu przed Domen Uzdrowienie Chorych, naprzeciwko wejścia do kolegiaty. Rozpoczniemy różańcem o godz. 10.30 , następnie msza w kolegiacie ze wspólnotą CVS i SODiC i przejście pod figurę z litanią i poświeceniem.

 

6. W  ostatnia niedzielę czerwca 26.06  o godz. 16.00 odprawimy  dla czcicieli św. Rity. O godz. 15.30 rozpocznie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Uczestników mszy zachcemy aby przynieśli róże.

 

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza w przygotowanie procesji eucharystycznej, ołtarzy 

 

8. Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę z Głogowa na Jasną Górę w dniach 2-12 sierpnia. Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie internetowej www.pielgrzymka.glogow.pl

1. Dzisiaj  spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VII

14.30 Sobczyce

15.30 Grodziec Mały

17.00 Głogów miasto

 

1. Dzisiaj także zbiórka na KUL do puszek

 

2. Nowy ołtarz w kolegiacie zostanie poświęcony podczas uroczystej Mszy św w środę  15.06 o godz. 18.00  Neogotycki ołtarz został podarowany przez wspólnotę kościoła w Belgii, której duszpasterzem jest pochodzący z naszej diecezji ks Krzysztof Rajewicz. Przez lata był używany w kaplicy szkolnej, a następnie zdemontowany i niszczał w magazynie. Konserwacja zajęli się jak najbardziej zawodowo stolarze :Pan Krzysztof i Marian. Mszy poświecenia będzie przewodniczył fundator Ks. K. Rajewicz. Zapraszamy w Nieszpory Uroczystości Bożego Ciała w środę na Mszę o godz. 18.00 ( różę różnicowe)

 

3. W czwartek 16.06 - Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta w kolegiacie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy świętej o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła św. Klemensa wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie tradycyjnie do czterech ołtarzy. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału, bo jest to świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego.

 

4. W Grodźcu Małym Msza Święta w tym dniu rozpocznie się o godz. 9.30 a następnie procesja. W Sobczycach o godz. 11.30 i podobnie procesja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi, baldachimu, kwiatów oraz dzieci sypiące kwiaty. Prosimy, aby dzieci komunijne uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Ołtarze w Grodzcu: II opatrz ( Zabiele i Ceber). Niesienie baldachimu i prowadzenie kspłana przynależą do ołtarza. Jest prośba o kwiatki dla dzieci.

 

5. W piątek po uroczystości Bożego Ciała wszyscy przebywający na terenie naszej parafii mogą skorzystać z dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

6. Zachęcamy do udziału w organizowanym Głogowskim Wieczorze Chwały, który odbędzie się w ruinach kościoła św. Mikołaja. w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 21.00. Będzie to okazja do posłuchania chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków. Tym koncertem pragniemy oddać chwałę Bogu. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotkę dotyczącą tego wydarzenia.

 

7. Zapowiadamy, ze w ostatnia niedzielę czerwca 26.06  o godz. 16.00 odprawimy  dla czcicieli św. Rity. O godz. 15.30 rozpocznie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Uczestników mszy zachcemy aby przynieśli róże.

 

8. Nabożeństwo fatimskie w Grodowcu w poniedziałek 13 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 19.00, zakończenie Mszą św. o godz. 22.00.

 

9. Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę z Głogowa na Jasną Górę w dniach 2-12 sierpnia. Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie internetowej www.pielgrzymka.glogow.pl