Ogłoszenia parafialne

Podsumowanie ubiegłego i zapowiedzi na nadchodzący tydzień

1. Dzisiaj po Mszy Świętej porannej zmiana tajemnic Żywego różańca oraz zbiórka na kwiaty.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Zesłania Ducha Świętego. W kościele w Grodźcu Małym  Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona o godz. 9.30.

 

3. Sakrament Bierzmowania kandydatom klas ósmych udzieli ks. Biskup Krzysztof Białasik w dniu 7 czerwca (wtorek) o godz. 17.00. To będzie jednocześnie jedyna msza parafialna wieczorna.

 

4. W przyszła niedziele spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VII

14.30 Sobczyce

15.30 Grodziec Mały

17.00 Głogów miasto

 

5. W związku z bierzmowaniem, dzisiaj o godz. 16.00 w kolegiacie spotkanie wspólne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania klasy VIII (zarówno z wiosek, jak i z miasta). Kandydaci przynoszą obowiązkowo długopisy oraz dar ołtarza wykony przez siebie.

 

6. Nabożeństwo Taize we wtorek 7 czerwca rozpocznie się o godz. 19.30.Zapraszamy na medytację kanonami i ciszą

 

7. W piątek 10 czerwca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Katechizm Caffe.

 

8. Dnia 12 czerwca, to jest w najbliższą niedzielę, odbędzie się XVI Piesza Pielgrzymka „Do Źródła św. Jakuba w Jakubowie”, zwana „Papieską”. Wyjście sprzed głogowskiej kolegiaty o godz. 7.00, kolejne stacje to głogowskie kościoły pw.: św. Klemensa, św. Wawrzyńca oraz Podwyższenia Krzyża Świętego w Kurowicach. O godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta z okazji 15-lecia ustanowienia Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie.

 

9. W dniach 30 czerwca – 3 lipca odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są na stronie internetowej pielgrzymki (www.rowerowa.glogow.pl).

 

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

 

Zapowiedzi przedślubne:

- Paweł Wowczuk i Dorota Olszewska zam.: w Sobczycach