Trwają prace nad odtworzeniem historycznej stolarki w zakrystii kolegiackiej, która będzie służyła jednocześnie sprawowaniu i przygotowaniu liturgii, a także ekspozycji różnych historycznych artefaktów związanych z kolegiatą głogowską.
Stolarnia Jacka Markiela ze Starej Wsi podjęła się zadania zaprojektowania i wykonania mebli, które nawiążą do gotyckiego wystroju kościoła i jednocześnie będą trwałe.
Prace tego artysty i jednocześnie mistrza pracującego w drewnie odnajdziemy w wystroju Bazyliki Opatrzności Bożej w Warszawie, czy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie i wielu innych kościołach w Polsce i za granicą
Ks Rafał odwiedził Pana Jacka w jego stolarni, dostał zapewnienie, że praca wre i do końca bieżącego roku będziemy mogli cieszyć się niezwykłym wnętrzem zakrystii.
Na ten cel Fundacja Banku PeKaO S.A. przeznaczyła 200 tysięcy złotych. W przyznanej dotacji podkreślono że:
Projekt którego dotyczy wniosek to rekonstrukcja zabudowy wnętrza zakrystii i w późniejszym czasie, znajdującej się nad nią dawnej biblioteki w głogowskiej kolegiacie, co pozwoli wyeksponować historyczne precjoza dla ścieżki edukacyjno – kulturowej. W posiadaniu parafii znajdują się bowiem obrazy o dużych formatach „Ostatnia wieczerza” i „Jan Nepomucen” autorstwa J.P. Kretschmera które już są po gruntownej restauracji i gotowe do ekspozycji, jak i też historyczne pamiątki, które także zostaną wyeksponowane w regałach, będących elementem specjalnie zakomponowanej i wykonanej artystycznie stolarki meblowej. Prezentacja sztuki sakralnej w dedykowanej wystawie dotyczyć będzie historii tego miejsca, min : pacyfikały, relikwiarze, historyczne kielichy, ewangeliarze, a także unikalny – na skalę Polski – srebrny krzyż procesyjny z XVI w.